Galeria Madalena ART zachęca do zapoznania się z ogólnymi informacjami oraz warunkami niżej przedstawionego Regulaminu, w razie ewentualnych niejasności lub pytań zapraszam do kontaktu drogą e-mailowa lub bezpośrednio za pomocą telefonii komórkowej.

Meble oryginalne w starym stylu….

Oferowane przez nas meble w stylu staro-francuskim są wyszukanymi antykami zakupionymi na giełdach staroci, większość z nich jest sprowadzana bezpośrednio z Francji, są to oryginalne meble w stylu Ludwika XV i XVI o unikatowych i niepowtarzalnych formach. Meble antyczne które oferujemy są wyjątkowe – poddawane renowacji i ewentualnie koniecznej naprawie za pośrednictwem doświadczonych, wykwalifikowanych fachowców z należytą starannością i dokładnością. Wymagane naprawy czy też rekonstrukcje mebli są zawsze wykonywane przy użyciu materiałów najwyższej klasy oraz preparatów przeznaczonych do renowacji mebli. Zmiany temperatury , natężenie światła , wahania wilgotności otoczenia powodują , że w niektórych meblach antycznych mogą pojawić się rozeschnięcia , lekkie pęknięcia oraz delikatne ubytki materiału co nie jest uznawane za wadę i jest to naturalny proces spowodowany upływem czasu. Tego typu niedoskonałości nie są objęte gwarancją posprzedażową lub reklamacją , dlatego też uprzejmie prosimy o przemyślane decyzje i dokładne zapoznanie się ze stanem mebla przed zakupem ponieważ galeria Madalena ART nie udziela gwarancji na stare antyczne meble.

 

Meble stare malowane ręcznie….

Do mebli starych malowanych ręcznie użyte są wyłącznie farby, preparaty do artystycznego nakładania powłok na stare antyczne meble. Paleta barw to przede wszystkim naturalne pastelowe kolory głównie: antyczna biel, stary krem, wszystkie odcienie szarości, przecierany trawertyn jak również matowe złocenie/srebrzenie elementów rzeźbionych. Wszystkie meble malowane ręcznie są zabezpieczone wysokiej klasy naturalnym woskiem nie jest on odporny na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzeń mechanicznych zapewnia natomiast ochronę w stopniu umiarkowanym przed działaniem wody, promieni słonecznych oraz zapobiega częściowym odbarwieniom koloru, nałożonych patyn lub spękań. Na życzenie klienta istnieje możliwość zabezpieczenia mebla specjalnym lakierem z efektem matowym lub na wysoki połysk. Charakterystyczny wygląd i odcienie patyny na naszych meblach zostały osiągnięte poprzez wypracowanie i zastosowanie specjalnej autorskiej metody/techniki nakładania farb, patyn oraz doboru kolorów w galerii Madalena ART w Szczecinie. Metoda ta powoduje, że każdy mebel jest indywidualnie artystycznie malowany i nie jest możliwe odtworzenie identycznych proporcji przecierek, odcieni patyny po raz drugi. W związku z powyższym kolory poszczególnych mebli mogą się różnić miedzy sobą i nie istnieje możliwość pomalowania kilku identycznych mebli, należy zauważyć również że użyte do malowania kolory mogą się różnić w zależności od wielkości powierzchni na jaką zostały naniesione, od gatunku drewna oraz ilości rzeźbień czy dekoracji.

 

Meble tapicerowane….

Meble tapicerowane są zawsze demontowane do szkieletu głównego, wymieniane są wszystkie elementy takie jak: gąbki, poduchy, siedziska, pasy, guziki, gwoździe itp. – są odnawiane praktycznie od podstaw z materiałów wysokiej jakości przez tapicerów z dużym doświadczeniem pracy przy meblach antycznych. Materiały obiciowe stosowane na naszych meblach pochodzą tylko od renomowanych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją tkanin tapicersko-obiciowych. W swojej ofercie posiadamy bardzo szeroki asortyment tkanin tapicerskich, zarówno z rynku krajowego jak i od światowych producentów. Istnieje możliwość zamówienia tkaniny i obicia mebli (krzeseł, foteli, kanap…) z zastosowaniem wybranych materiałów wg. indywidualnego życzenia klienta. Oferujemy również możliwość wypełnienia poduch czy siedzisk pierzem. W takim przypadku należy uwzględnić i zaakceptować czas potrzebny na dostarczenie/zamówienie wybranego materiału oraz szeroko pojęte prace tapicerskie. Madalena ART nie proponuje i nie wykonuje usług tapicerskich ze skór naturalnych oraz ze wszystkich pozostałych szeroko pojętych materiałów skóro podobnych.

 

Meble nowe….

Meble nowe – repliki mebli w stylu ludwikowskim wykonane na stelażach z drewna bukowego takie jak: krzesła, stoliki kawowe, konsolki, szyfoniery, szafki umywalkowe, ławeczki, pufy i stylizowane łóżka są dostępne na zamówienie, czas realizacji uzależniony będzie od typu zamawianego mebla oraz rodzaju malowania.

Proponowane malowanie w zależności od upodobań klienta :

– ręczne artystyczne malowanie w kolorach wybranych przez klienta w technice nakładania farb, patyn mebli starych,

– natryskowo z efektem matowym lub na wysoki połysk.

Potwierdzeniem złożenia zamówienia na meble nowe jest fakt zaksięgowania, wpłaty zaliczki w wysokości 30% ogólnej wartości zakupu. Kupujący ma obowiązek zgłosić wszelkie ewentualne zmiany asortymentowe i kolorystyczne swojego zamówienia w ciągu trzech dni roboczych od dnia złożenia zamówienia – wpłaty zaliczki. Po tym terminie żadne zmiany nie będą uznawane przez Madalena ART. Czas oczekiwania na zamówione meble nowe wynosi od 4 do 8 tygodni, galeria Madalena ART zobowiązuje się dostarczyć zamówiony towar w terminie możliwie najkrótszym, przy czym nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie w dostawie. W przypadku rezygnacji przez Kupującego w części lub całości z zakupu zamówionego towaru Kupujący traci prawo do zwrotu zadatku. Gwarancja na meble nowe wynosi 12 miesięcy i nie dotyczy zabrudzeń tkaniny obiciowej powstałej w wyniku codziennej eksploatacji oraz uszkodzeń mechanicznych.

 

Meble naszych klientów….

Galeria Madalena ART proponuje również usługę renowacji, artystycznego malowania, patynowania, nakładania spękań, zdobień, rzeźbień na meblach powierzonych przez klientów. W takiej opcji meble używane naszych klientów dostaną nowego szyku zyskując nowe oblicze, lekkość i świeżość…, zostaną odrestaurowane wszystkimi dostępnymi przez nas środkami wg indywidualnych życzeń właściciela mebla. W procesie pracy nad powierzonym meblem bardzo ważne są konsultacje z klientem , jego wskazówki oraz propozycje dotyczące wyglądu mebla tak aby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Madalena ART dokonała bardzo wielu „metamorfoz” starych rodzinnych „mebli pamiątek” z bardzo atrakcyjnym efektem końcowym i ogromnym zadowoleniem klientów. Galeria Madalena ART przed przystąpieniem do renowacji zastrzega sobie prawo decyzji i oceny powierzanych mebli klientów, nie wszystkie meble nadają sie do rekonstrukcji czy też modyfikacji. Ceny i czas wykonania takiej usługi są ustalane indywidualnie z klientem i w bardzo dużej mierze zależą od stanu technicznego mebla, gatunku drewna z jakiego został wykonany jego wielkości, sposobu renowacji, malowania itp. Transport mebli powierzanych przez klientów zarówno do pracowni Madalena ART jak i gotowych do odbioru po renowacji zawsze pokrywa klient czy właściciel mebli.

 

Transport….

Ceny naszych mebli nie zawierają kosztów transportu do klienta , jednakże na Państwa życzenie możemy pośredniczyć w organizacji bezpiecznego transportu w atrakcyjnie wynegocjowanych cenach.

Transport mebli , który polecamy ze swojej strony gwarantuje bezpieczeństwo oraz wniesienie mniejszych mebli do domu , nie obejmuje tylko montażu dużych gabarytów np. dużych szaf itp.

Transport mniejszych mebli ( krzesła , fotele , konsole itp. ) na terenie Szczecina i okolic w promieniu 10 km jest darmowy.

Wysyłka mebli za pośrednictwem Firm Kurierskich tylko i wyłącznie na życzenie i odpowiedzialność klienta.

 

Ogólne info….

Kupując meble w galerii Madalena ART jednocześnie akceptują Państwo warunki zakupu oraz wszystkie informacje przedstawione w Regulaminie. Galeria Madalena ART nie jest płatnikiem podatku VAT , do każdej sprzedaży wystawiamy rachunek zakupu czyli dowód sprzedaży.

Ceny podane przy poszczególnych meblach obowiązują w chwili zamówienia i są cenami ostatecznymi – przed wysłaniem wybranego mebla wymagana jest pełna płatność.

Galeria Madalena ART przyjmuje płatności gotówką oraz kartami płatniczymi.  

Wpłat zaliczek proszę dokonywać na rzecz :  

Joanna Magdalena Dubako

Nr konta bankowego 82 1090 1492 0000 0001 1192 2147 w Banku Zachodnim WBK.